Czas to pieniądz / Time is money

Każdy ma prawo kupić sobie wszystko za wszystko.
Rozmawiając na ten temat z kolegą, usłyszałam jakie to beznadziejne kroki podjął kolega tego kolegi, budując dom na wsi skąd ma do pracy niemal godzinę drogi. Bo przecież ten czas jest bezcenny. I przez pół godziny słuchałam, że taka strata czasu to prawie 10 dni urlopu w ciągu roku oddanych za darmo. Że ta jazda samochodem, autobusem, rowerem to skrót do trumny.
Bo na własne życzenie oddajemy cenne godziny Damie z kosą. Że pieniądze można zarobić, ale czasu nie da się odzyskać. Że każdy, kto jedzie do pracy dłużej niż 20 minut, nie ma prawa narzekać na brak czasu, bo z własnego wyboru pracuje gdzie pracuje i mieszka gdzie mieszka.
Logiki temu nie mogę odmówić. Absolutnie.
I to właśnie wystawia na próbę moją wytrzymałość. Na dodatek owa beznadziejna dyskusja zagnieździła się w mojej ślicznej główce na tyle wygodnie, że mam ochotę sobie karę wymierzyć za to, że jadę do pracy dłużej aniżeli 20 minut.
Więc wsiadając rano do samochodu przywitam się z Białą Damą, pokornie oddam jej swój czas. Odpalę silnik i ruszę w drogę, aby u jej celu z zimną krwią i bez pokazywania emocji zakończyć nędzny żywot mojego kolegi. Zwlokę jego ciało do piwnicy po skurzonych schodach. Wrzucę do starego basenu i zostawię szczurom. Później przekręcę klucz i wrócę do biura. Zaparzę kawę i zacznę pracę zanim brzask zawita w oknie za monitorem.
Po jakimś czasie zejdę na dół, aby nakarmić swoją ciekawość. Zobaczę ukarane śmiercią za popełnienie piątego z siedmiu grzechów głównych tuziny szczurów i odejdę spokojnie. Znowu odpalę silnik i oddam swój czas Damie z kosą.
Amen.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Everyone has right to buy everything itself.
Talking about this with my friend, I heard about a friend of this friend who made terrible mistake building house in the country and now he has an hour to get to work. This is so huge mistake becouse this time is priceless. And for another half an hour I was listening that this waste of time was almost 10 wasted days of leave per year. That this wasted in car or bus time was the final nail in the coffin because we were giving our valuable time back to the Lady with the scythe (White Lady – the Deth). And this was to our own wish. „It is possible to earn money, but it won’t be possible to recover the time. Everyone who goes to the work longer than 20 minutes, doesn’t have the right to complain about the lack of time because the choice is up to us. We decide where to work and where we live.” – he told.
I cannot refuse its logic. Completely.
And it’s just putting my endurance to the test. As well that hopeless discussion made a nest in my lovely head enough comfortably, I felt like punishing myself for the fact that I do to work longer than 20 minutes. So getting into a car in the morning I will say hello to the White Lady, I will humbly give her back my time. I will start the engine and I will hit the road. At the end of destination I will finish a miserable existence of my friend with cold blood and without showing emotion. I will drag his body into the basement across dusty stairs. I will throw it into the old empty swimming pool and I will leave it to rats. Then I will turn the key in the door and I will return to my office. I will make coffee and I will start workking before the firs rays of light comes into the room through the window behind the monitor. Some time later I will go downstairs to the basement again in order to feed my curiosity. I will see dozen of rats imposed the death for committing fifth from seven deadly sins. I will walk away calmly and I will start the engine once again. Then I will give my pricelss time back to the Lady with the scythe.
Amen.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s